::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

Trójwymiarowe fotografie Szczecina na Wałach Chrobrego
Wtorek 26 PaźDziernik 2010

Od dziś (wtorek, 26 października) do końca roku można oglądać wystawę trójwymiarowych zdjęć Szczecina na tarasie widokowym przy Wałach Chrobrego.

 

11 fotografii o wymiarach trzy na trzy metra, wykonanych 23 sierpnia podczas lotu balonem przez fotografików Macieja Szala i Krzysztofa Gajewskiego, można już oglądać przez czerwono-niebieskie szybki okularów 3D. 

Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina otwierając wystawę podkreślił jej nowatorski charakter, dziękując za zaangażowanie w projekt zarówno wykonawcom, jak i partnerom.

- Szczecin jest naprawdę pięknym miastem. Aby to dostrzec, nie potrzeba różowych okularów. Do oglądania zdjęć na tej wystawie specjalne okulary są jednak niezbędne – powiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina

W imieniu partnerów  głos zabrał Michał Szostkowski, krajowy menedżer HR w Tieto.

Ogromne kostki ze zdjęciami Szczecina, intrygująco prezentujące się na tle Odry, już od wczesnego poranka wzbudzały zainteresowanie mieszkańców. Na otwarciu również nie brakowało tych, którzy chcieli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda ich miasto sfotografowane z niecodziennej perspektywy. Największy entuzjazm wzbudzało zdjęcie z budowy Galerii Kaskada, widzianej z pokładu balonu. Doskonale widoczny jest na nim efekt głębi, dzięki której uzyskano wrażenie trzeciego wymiaru.  To zdjęcie nadaje ton wystawie – nie tylko od strony technicznej, stanowi także naoczne przesłanie wizji dynamicznego rozwoju Szczecina, pokazując jedną z najważniejszych inwestycji komercyjnych ostatnich lat.

Poza terenem budowy Galerii Kaskada przy ul. Obrońców Stalingradu, na fotografiach można zobaczyć ulicę Kolumba (widok od strony Wyspy Jaskółczej), nazywaną „szczecińską Wenecją”, budynek Pazimu i Hotelu Radisson – unikalny widok od strony ul. Malczewskiego, Zamek Książąt Pomorskich – widok od strony ul. Korsarzy, budynek Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego, kościół św. Piotra i Pawła, Plac Zwycięstwa – widok od strony ul. Krzywoustego, Aleję Jedności Narodowej - widok od strony Urzędu Miasta Szczecin, Jasne Błonia, Wyspę Grodzką i fragment Łasztowni, budynek Oxygen przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wyzwolenia, Plac Żołnierza.

Dwukolorowe okulary 3D można kupić za 2 zł w pobliskim Muzeum Narodowym.

Urząd Miasta wydał także serię trójwymiarowych pocztówek ze zdjęciami Szczecina z lotu ptaka. Będą one służyły promocji miasta, podobnie jak po raz pierwszy wydana mapa szczecińskich inwestycji miejskich i komercyjnych wraz z opisami. Mapa również została zaprezentowana na jednym z wielkoformatowych bannerów na Wałach Chrobrego. Dzięki niej każdy szczecinianin dowie się, jak zmieni się jego miasto w najbliższej przyszłości.

Partnerami akcji Szczecin Floating Garden 3D są Tieto, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz firma ECE, inwestor wznoszący centrum handlowe Kaskada.

Jak powstaje efekt 3D

Technika 3D jest sposobem tworzenia iluzji optycznej tak, aby odbiorca widział głębię ruchomych obrazów. Ten efekt uzyskuje się za pomocą pokazywania różnych obrazów lewemu i prawemu oku. Do oglądania tradycyjnego trójwymiaru, czy to na fotografii, czy w kinie potrzebne są specjalne okulary. Jedno oko mamy zakryte szybą w kolorze czerwonym, drugą w kolorze niebieskim. Pozwala to dostrzec efekt trójwymiarowości. Chociaż sama technika 3D ma ponad 100 lat i już na początku XX wieku za jej pomocą tworzono filmy w Stanach Zjednoczonych, to trójwymiar przeżywa obecnie swój renesans. Podczas realizacji szczecińskiego projektu Szczecin Floating Garden 3D po raz pierwszy wykonano zdjęcia trójwymiarowe z lotu ptaka i wydrukowano je w wielkim formacie.

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
» Gość: lWHpweYhJwQnIeXCjaN, 2013-02-24 18:15:09
» Gość: oOzRlWrZhko, 2013-02-24 18:14:27

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15527901
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia