::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

Autobusy dla SPA Dąbie
PoniedziałEk 8 Listopad 2010

12 nowych autobusów kupi Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie”. Znajdzie się w nich kilka nowinek.

 Pięć pojedynczych 12 metrowych pojazdów dostarczonych ma być w połowie przyszłego roku, siedem przegubowych 18 metrowych na początku 2012 roku.

Pojazdy wyposażone w silnik EEV. Będą posiadać także m.in. klimatyzację, tablice elektroniczne, automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika, rampę w drugich drzwiach ułatwiającą wejście i wyjście np. osobom niepełnosprawnym, automat do zakupu biletu, nową, zgodną z marką Szczecina kolorystykę siedzeń i poręczy. Tradycyjnie już autobusy będą wyposażone w system monitoringu. Dodatkowo jednak na przedzie pojazdów zamontowane zostaną dwie kamery. Monitorowane będą także wejścia do pojazdu. Zamontowane przy II, III i IV drzwiach w pojazdach przegubowych i II i III w solowych kamery mają pomóc kierowcy przy obserwacji wsiadających i wysiadających pasażerów.

Absolutną nowością będzie to, że autobusy zostaną wyposażone w system, który uniemożliwi uruchomienie autobusu osobie nietrzeźwej.

Pojazdy pomalowane będą  w barwy Floating Garden.

W tym roku na szczecińskie ulice wyjechało już 40 nowoczesnych pojazdów marki Solaris – w ciągu ostatnich czterech lat 70. Przetarg na kolejne pojazdy ogłosiła także bliźniacza spółka autobusowa  z ul. Klonowica. Kupi 14 pojazdów.

Dzięki tej inwestycji Szczecin wymieni w ciągu kilku lat blisko sto autobusów.

Otwarcie ofert zaplanowano na 14 grudnia br.

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
Ten news nie ma jeszcze żadnych opinii. Twoja może być pierwsza...

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15527901
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia