::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

Szkoła na Warszewie – kończą się prace budowlane
Czwartek 27 Styczeń 2011

Finisz budowy szkoły na Warszewie. Niebawem rozpoczną się odbiory budynku nowej podstawówki.

Po zakończeniu odbioru i dopuszczeniu do eksploatacji do nowego obiektu będą mogli przenieść się uczniowie SP 7 przy ul. Duńskiej. Dziś są to 373 osoby.
Obiekt został wybudowany przy ul. Złotowskiej 86 w niecałe półtorej roku. Roboty rozpoczęły się na przełomie sierpnia i września 2009 r.  To jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce: przestronna, przyjazna dzieciom, znakomicie wyposażona (m.in. sale dydaktyczne są klimatyzowane) i bezpieczna.
Przy wejściu do szkoły znajduje się sala woźnego, który będzie monitorował także osoby chcące wejść do szkoły. Obiekt wyposażony został w nowoczesny system monitoringu – na szkolnych korytarzach zostały zamontowane kamery.
Na parterze, w centralnym miejscu holu posadzony zostanie świerk. Będą także inne nasadzenia. Niewątpliwie walorem szkoły jest także jej położenie na wzgórzu, co pozwala na podziwianie z okien panoramy Szczecina (przy bezchmurnym niebie dostrzec można nawet wiatraki znajdujące się po niemieckiej stronie tuż za Kołbaskowem).
Bez przeszkód po szkole będą mogły poruszać się osoby niepełnosprawne. Przy wejściu do szkoły znajduje się podjazd, komunikacja wewnątrz budynku odbywać się będzie windą. Dostosowane są także toalety.
Szkoła podzielona została na 3 części: dydaktyczną, sportową i gastronomiczną.
Dla uczniów przygotowanych zostało 20 oddziałów: dwa dla zerówki oraz 18 dla klas I-VI. Parter zajmuje zerówka (z osobnym wejściem od strony ul. Złotowskiej), sale dla klas I – III, aula, przestronna świetlica, biblioteka i czytelnia. Będą także szatnie z szafkami zamykanymi na klucz i przygotowywanymi dla każdego ucznia. Łącznie przygotowanych zostało 760 szafek. Na pierwszym piętrze z kolei znajdą się sale dla starszych dzieci z klas IV – VI.
W placówce znajdą się dwie nowoczesne sale gimnastyczne. Pierwsza mniejsza (o wymiarach 12, 0 m. x 6, 6 m) dostosowana została do potrzeb nauki baletu. W drugiej sali (o wymiarach 30,9 m x 21, 0 m) będą odbywać się zajęcia z WF - u. Budowany jest także zespół boisk do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę, tenisa ziemnego, badmintona. Przed wejściem do szkoły przygotowany został bardzo dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci.
W szkole przygotowywane będą posiłki, w tym także te gorące. Placówka wyposażona została, bowiem w nowoczesną kuchnię i stołówkę na 156 miejsc.
Obiekt budowała szczecińska firma Calbud, która zaproponowała podczas przetargu najniższą cenę na wykonawstwo (21,5 miliona zł.)

Dariusz Wołoszczuk
Biuro Promocji i Informacji UM

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
» Gość: WPZcONnuiFqCaK, 2012-12-19 09:10:43

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15527901
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia