::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

Nowy hotel w Świnoujściu systematycznie pnie się do góry
śRoda 13 PaźDziernik 2010


Mimo że ogrodzenie otaczające plac budowy przy ul. Uzdrowiskowej 15 w Świnoujściu utrudnia bliższe śledzenie postępujących robót, to co uważniejsi obserwatorzy mogą już powoli wyobrazić sobie, jak wyglądać będzie kompleks wypoczynkowo – konferencyjny INTERFERIE Medical SPA. Pomaga w tym umieszczona wizualizacja, ale także gotowe elementy, widoczne zza ogrodzenia. Tempo prowadzonych przez Eiffage Mitex Budownictwo prac jest wysokie, zwłaszcza jeśli wiadomo, że przed wakacjami była tu tylko dziura w ziemi…

Generalny wykonawca zakończył już fundamentowanie, które okazało się być procesem nieco trudniejszym niż zakładano.

- Część robót musiała być wykonywana poniżej poziomu wód gruntowych, w skomplikowanych warunkach. W dodatku tegoroczne lato było bardzo kapryśne, najpierw niezwykle upalne, a później bardzo deszczowe. Dlatego cały harmonogram musieliśmy nieznacznie przesunąć i zmodyfikować, uwzględniając różne zdarzenia oraz różne tempo prac w różnych częściach budowy. Ale mogę zapewnić, że obecnie wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Kazimierz Czerniawski, kierownik projektu z ramienia inwestora zastępczego, firmy Portico Project Management.

Na terenie inwestycji kończą się właśnie prace przy kondygnacji podziemnej (ułożona jest już większość stropów) i trwają prace przy parterze. Budynek jest obsypywany, a generalny wykonawca przymierza się do układania kanałów wentylacji mechanicznej. Najbliższe tygodnie upłyną pod kątem dalszych prac przy konstrukcji, ponieważ hotel INTERFERIE Medical SPA to ogromna inwestycja – samo przyziemie zajmuje powierzchnię prawie hektara. Trzeba będzie wylać ponad 16 tys. metrów sześciennych betonu (taka ilość odpowiada ponad 1800 betonowozom!), użyć ponad 1800 ton stali zbrojeniowej (transportowanej w sumie przez ponad 75 tirów) oraz przywieźć ponad 250 tirów materiału na ściany murowane. Węzeł cieplny będzie miał moc ponad 2,4 MW, a wewnętrzna stacja transformatorowa dostarczy mocy o wielkości ponad 2,1 MW.

W związku z nieznacznym przedłużeniem prac przy fundamentach inwestycja osiągnie stan surowy zamknięty wraz z końcem bieżącego roku. Nie wpłynie to znacząco na ustalony wcześniej termin zakończenia budowy.

- Planujemy, że hotel INTERFERIE Medical SPA przyjmie pierwszych gości w drugiej połowie lipca 2011 roku – potwierdza Adam Milanowski, prezes zarządu spółki INTERFERIE S.A., współinwestora projektu.

Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele w Lubinie i Głogowie. Należący do spółki hotel Bornit, położony w Szklarskiej Porębie, to najwyższej klasy obiekt tego rodzaju w Karkonoszach.

Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Obecnie 61,5 procent akcji INTERFERII S.A. należy do KGHM Ecoren S.A. Rok 2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII S.A.. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia.

Więcej informacji:
www.interferie.pl

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
Ten news nie ma jeszcze żadnych opinii. Twoja może być pierwsza...

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15586271
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia