::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

CO „GRYZIE” MARSZAŁKA
Wtorek 14 Wrzesień 2010

CO „GRYZIE” MARSZAŁKA
Właśnie to pytanie rodzi się po wysłuchaniu i przeczytaniu ostatnich wypowiedzi Pana Marszałka Władysława Husejko. Szczególnie gdy przeczytałem o scenariuszach dotyczących przyszłych koalicji i personaliów po wyborach samorządowych. Zwracam uwagę działaczom PO i Panu Marszałkowi że najpierw odbywają się wybory o dopiero potem znając ich wyniki można podejmować decyzje o ewentualnych koalicjach i personaliach!
Dziś rolą SLD jako partii opozycyjnej w samorządzie  jest po pierwsze ocena dokonań obecnie rządzących tj. koalicji PO-PSL dzielnie wspieranych przez radnych Samoobrony. A po drugie przygotowanie propozycji programu dla województwa tak abyśmy jako region opuścili pozycję autsajdera szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie środków UE.
Stąd nasza aktywna postawa zwracająca uwagę na popełniane błędy. I nie jest to działanie personalne skierowane przeciwko bardzo sympatycznej i miłej osobie jaką jest Władysław Husejko a przeciwko władzom samorządowym województwa na czele których stoi Pan Marszałek. Osoba która musi liczyć się z krytyką i która musi brać na siebie pełną odpowiedzialność za to co dzieje się w Urzędzie Marszałkowskim i podległych jednostkach.
Wzruszyłem się słuchając jak ciężko pracuje Pan Marszałek ale zwracam uwagę że nigdzie nie ma przymusu pełnienia tak ważnych funkcji a jako wyborcy mamy prawo oczekiwać nie tylko ciężkiej pracy ale i jej efektów ale z tym niestety jest bardzo źle. Województwo przeżywa najgorszy okres od czasu swojego utworzenia. Jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o wskaźniki gospodarcze, wykorzystanie środków z UE ,tworzenie przyjaznej atmosfery dla przedsiębiorców i turystów. Brak jest dobrego gospodarza i wizji rozwoju. I nie jest prawdą że tylko krytykujemy Panie Marszałku !Trzeba było posłuchać naszych propozycji kiedy mówiliśmy że nie wolno marginalizować Szczecina jako stolicy regionu, nie wolno odcinać województwa od reszty kraju /swoją drogą wolałbym aby Pan Marszałek częściej był w Warszawie załatwiając sprawy dla naszego regionu niż w Szczecinie bo tu jest zdecydowanie mniej potrzebny/ nie wolno utrudniać pozyskiwania środków z UE przez naszych przedsiębiorców i samorządowców, nie wolno dzielić środków budżetowych według własnego uznania na zasadzie polityki partyjnej jest „nasz to dostanie”, nie wolno rozwijać biurokracji tylko po to aby znaleźć miejsca pracy dla „kolegów” nie wolno…………………itd itd. Szkoda już dalej się rozpisywać bo myślę że każdy z nas mógłby swój fragment do tego dodać. Dlatego mówimy że czas to zmienić dlatego mówimy że nadchodzące wybory samorządowe dają nadzieje na zmiany na lepsze. Ja jestem o tym przekonany ,przecież byłem w samorządzie województwa kilka ładnych lat i wiem że można to zrobić. Wystarczy trochę chęci i oczywiście dużo wiedzy. Czas aby uprościć procedury w Urzędzie Marszałkowskim, czas aby zwiększyć efektywność realizacji inwestycji, czas aby Marszałek Zachodniopomorski był rzeczywistym gospodarzem województwa i służył pomocą samorządom powiatowym i gminnym/a nie jak w przypadku sieci teleinformatycznej jeszcze je „łupił”/ aby pełnił rolę „katalizatora” rozwoju gospodarczego gmin i powiatów ,czas aby był ich „ambasadorem” w kraju i zagranicą.
Czas wreszcie abyśmy byli dumni z naszego regionu i aby stolica regionu Szczecin odzyskał należną z tego tytułu pozycje i blask! Głęboko wierzę że tak się stanie i zaufacie Państwo kandydatom SLD w wyborach samorządowych!

Szczecin 14.09.10                                                   Dariusz Wieczorek 

źródło : www.wieczorek.pomorzezachodnie.pl

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
» Gość: , 2013-01-08 11:10:41
» Gość: , 2013-01-08 11:10:41
» Gość: , 2013-01-08 11:10:39
» Gość: , 2013-01-08 11:10:39
» Gość: , 2013-01-08 11:10:38
» Gość: , 2013-01-08 11:10:38
» Gość: , 2013-01-08 11:10:38
» Gość: , 2013-01-08 11:10:38

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15586305
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia