::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

Mistrzostwo Europy zawodników Bushikanu ze Szczecina !
PoniedziałEk 19 Kwiecień 2010

W ubiegły weekend (09-11 kwietnia br.) w Santarem (Portugalia) odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Karate WUKF (World Union of Karate-Do Federations). Wzięło w nich udział 424 zawodników z 23 krajów. Reprezentacja Polski liczyła 21 zawodników. Ogromnym sukcesem zakończył się start karateków Bushikanu Szczecin – Pawła Bombolewskiego, Adriana Fułka i Łukasza Mroza, którzy w konkurencji kumite drużynowego wywalczyli złoty medal. W drodze do finału nasi zawodnicy pokonali drużyny Węgier, Hiszpanii i Włoch, a w mającym bardzo dramatyczny przebieg finale, stoczyli zacięty bój z Francuzami. Do finałowego pojedynku Polacy na znak żałoby przystąpili z przypiętymi do klapy kimona czarnymi wstążkami. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dodatkowa walka, gdyż pierwsze trzy dały idealny remis (zarówno wygrane walki, zdobyte punkty, jak i kary były takie same po obu stronach). O ile w eliminacjach najlepiej prezentował się Paweł Bombolewski (wygrał wszystkie swoje walki), to bohaterem finału bezsprzecznie został Adrian Fułek, który stanął do decydującej walki i pokonał Francuza przed czasem.
Sukces Bushikanu Szczecin jest jednym z największych w historii polskiego karate. Jeszcze nigdy w kategorii seniorów Polacy nie zdobyli tytułu Mistrzów Europy federacji wszechstylowej (dotychczas mogliśmy się poszczycić tylko medalami zawodów stylowych, głównie Shotokan i Kyokushin).
Bardzo zadowolony jest Paweł Bombolewski, będący głównym trenerem Bushikanu: ,,Odnieśliśmy zwycięstwo w pięknym stylu, pokazując jak powinna wyglądać współpraca w drużynie. Kiedy ktoś z naszej trójki miał gorsze chwile, pozostała dwójka stawała na wysokości zadania. Osobiście walczyło mi się bardzo dobrze, w ćwierćfinale z Hiszpanami wygrałem z Jesusem Sanchezem, który indywidualnie został na tych zawodach Mistrzem Europy. Do finałowej walki wyszedłem ze złamanym żebrem. Moi zagraniczni koledzy powiedzieli mi, że forma jaką prezentowałem na tych Mistrzostwach, była lepsza nawet od tej z czerwca 2009 roku, kiedy zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Świata WUKF w Odessie, na Ukrainie.”
Nasi zawodnicy musieli się także zmierzyć z silnym stresem. Adrian Fułek: „Było ciężko o koncentrację, w tak dramatycznej dla naszego narodu sytuacji… W pewnym momencie Mistrzostwa zostały przerwane, a na telebimie wyświetlone zostały kondolencje dla Reprezentacji Polski… Ciarki przeszły nam po plecach..”
Oprócz Mistrzostwa Europy w kumite drużynowym, zawodnicy Klubu Karate Bushikan dobrze wypadli również w walkach indywidualnych oraz w kumite drużynowym rotation, gdzie uplasowali się na miejscach 5-8.
Mistrzostwom towarzyszyło także seminarium karate z francuskimi mistrzami – Christophem Pinna i Jean Pierre Fischerem.
Warto także dodać, że P. Bombolewski i A. Fułek w konkurencji kumite drużynowego panują teraz niepodzielnie w Europie, gdyż oprócz wywalczonego w Portugalii Mistrzostwa Starego Kontynentu są także aktualnymi zdobywcami Pucharu Europy WUKF (listopad 2009 Szekesfehervar, Węgry).

Paweł Bombolewski - prezes Klubu Karate Bushikan Szczecin

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
» Gość: GgqKOAzGRoby, 2012-12-17 21:10:16

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15586271
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia