::. Pomorze Zachodnie .:: Dzisiaj jest
AUTO-ŚWIST
Strona Główna | Samorządy  :: Gminy  :: Miasta  :: Powiaty | Informacja Publiczna  :: Biuletyny BIP  :: Instytucje i Urzędy Państwowe  :: E-urzędy  :: Lokalne centra certyfikacji  :: Przetargi  :: Związki  :: Stowarzyszenia  :: Kościoły i Związki wyznaniowe  :: Uczelnie | Biznes  :: Gospodarka Morska  :: Rolnictwo  :: Transport  :: Komunikacja  :: Usługi  :: Motoryzacja | Kultura i Rozrywka  :: Książnice i Biblioteki  :: Muzea i Wystawy  :: Teatry  :: Kina | Nasz Region  :: Ludzie Regionu  :: Reportaże  :: Publicystyka  :: Wywiad z...  :: Wydarzenia  :: Sport  :: Media | Ogłoszenia | Turystyka i Wypoczynek | O nas | Hity Serwisu  :: Gorący temat |

Nowe Pomorze Zachodnie już za...

Zapraszamy również na pomorzezachodnie.tv-polska.eu

dni
godzin
minut
sekund
::. Szukaj w serwisie:   Po wyników
..:: Biznes ::..
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Ważne telefony
ZWiK Szczecin
..:: Instytucje ::..
Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Urząd Miejski w Szczecinie
Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Urząd Miasta Świnoujścia

« Wstecz

Prawa większości
Czwartek 4 Maj 2006

Odhumanizowane myślenie wyrażane odhumanizowanym językiem, pogoń za sensacją, informacja zwana „profesjonalną” bez nawet najpłytszych skojarzeń i odnośników, brak wrażliwości – to styl brukowców, „dziennikarzy”, dostarczycieli newsów i paparazzich.

Dawno temu opowiadał o tym film „Chłodnym okiem”.

Wolność słowa, wolność wypowiedzi stały się dogmatami, które zwalniają piszących z obowiązku myślenia, autocenzury pojmowanej jako praca nad doborem słów i sformułowań.

Zanika szlachetny zawód dziennikarza.

W zalewie słowa pisanego przez każdego, kto nawet niekoniecznie musi umieć pisać, wśród mniej lub bardziej rozbudowanych enuncjacji można jeszcze wyławiać artykuły pisane przez dziennikarzy. Cechą charakterystyczną, zwracającą uwagę, wyróżniającą i docierającą do podświadomości czytelnika jest zawarta w tych artykułach etyka.

Rada Etyki Mediów, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Stowarzyszenia Dziennikarzy, redaktorzy naczelni i sekretarze redakcji – ludzie odpowiedzialni za publikacje, za ich styl i język, za przesłanie zawarte w treści – wszystkie znane mi gremia środowiskowe, działając w poczuciu misji humanistycznej, jaką mają do spełnienia ochoczo zajmują się rzekomym obrażaniem uczuć różnych mniejszości, a to Żydów, a to homoseksualistów.

Nikt z wyżej wymienionych, ale to nikt, nie zajął się się kuriozalną sprawą obrażania przez „dziennikarzy”, pamięci ofiar i uczuć rodzin zmarłych w wyniku zbrodniczych działań w Pogotowiu Ratunkowym w Łodzi.

Chodzi o powszechne używanie w nagłówkach i treści publikacji bandyckiego określenia „łowcy skór”. Jak nisko trzeba upaść, żeby dla sensacji stosować to wulgarne i odhumanizowane określenie?

Śmierć bezbronnych, mających nadzieję na ratunek ofiar, tragedia i rozpacz rodzin, pozbawienie zaufania do instytucji najwyższego dobra publicznego jakim są Pogotowia Ratunkowe – dotyczą LUDZI, nie pogardliwie, niemoralnie, knajacko określanych „skór”!

O sprawie winy zbrodniarzy rozstrzygnie sąd.

A kto rozstrzygnie o sprawie winy „dziennikarzy”, którzy drwią z ofiar, sprowadzając je do roli przedmiotu a nie podmiotu sprawy, urażają uczucia rodzin, ale i moje uczucia, uczucia każdego człowieka, dla którego wymiar powagi śmierci, każdej śmierci jest czymś nienaruszalnym?

W każdym z opisywanych przypadków, w karetce Pogotowia Ratunkowego leżał człowiek, kobieta czy mężczyzna, z imienia i nazwiska, któremu najpierw bandycko zabrano prawo do życia, a następnie nie mniej bandycko zabiera się godność.

Zbrodnia nie może być opisywana językiem zbrodniarzy. Opisywanie zbrodni językiem zbrodniarzy stawia piszących PO STRONIE winnych! Tak samo lekceważących istotę zbrodni, tak samo skupionych na sprawie zysku przestępców, tak samo mających w pogardzie ofiary.

Brak reakcji, zwłaszcza Rady Etyki Mediów i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stwarza przyzwolenie na bezkarne działania naruszające prawa WIĘKSZOŚCI.

Protestuję przeciw naruszaniu moich praw.

Domagam się od Rady Etyki Mediów, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stowarzyszeń dziennikarskich zajęcia jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.

Renata Rudecka-Kalinowska

Wasze opinie + Dodaj Komentarz
» Gość: VRSAfTqpLDqETPwcCgM, 2012-12-16 23:59:01

nasz kanał TV

E-Urząd

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Forum dyskusyjne Pomorza Zachodniego

 

Pomorzezachodnie.pl
Dodaj do ulubionych
Poleć znajomemu
Ustaw jako startowąNasz serwis odwiedziło
15505224
Gości

Kanał RSS Pomoc RSS
 
Copyright by` WTF Alfa Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia